Корпус для ПК – одна з найважливіших частин вашого комп'ютера. Хоча він не виконує жодних завдань, від нього залежать параметри інших комплектуючих, можливість апгрейду в майбутньому і навіть продуктивність системи в певних режимах.
Основні форм-фактори комп'ютерних корпусів
Найбільш популярні моделі з вертикальним розташуванням материнської плати, які називаються Tower, тобто баштами. Вони діляться на чотири класи:
- mini – висота до 40 сантиметрів. Настільні системні блоки, що ідеально підходять для офісних та домашніх ПК;
- midi - до 54 см. Універсальний корпус середнього типорозміру, який займе місце на стільниці або спеціальному відсіку меблів;
- full-tower - до 70 см. Великий комп'ютерний корпус для ігрових збірок, робочих станцій та серверів малих підприємств;
- super-tower — понад 70 см. Розрахований на встановлення потужного заліза, наприклад, зв'язки з 3–4 відеокарт, процесорного кулера висотою понад 20 см, два блоки живлення та материнську плату формату E-ATX.
Якими ще бувають корпуси для комп'ютерів?
В офісних та мультимедійних комп'ютерах часто зустрічається горизонтальне розміщення системної плати. Таке рішення дозволяє вбудовувати їх у вузькі відсіки меблів, наприклад, встановлювати на полиці під телевізором. Крім того, такі моделі можна розташувати під монітором, щоб звільнити місце на робочому столі.
Найкомпактніші кейси для комп'ютерних комплектуючих називаються HTPC. За розмірами та обсягом їх можна порівняти з невеликою книгою. Таку коробку під ПК можна закріпити на тильній стороні монітора або телевізора за допомогою спеціального кронштейна. Вона також легко інтегрується в комплекс спеціалізованого обладнання, наприклад, у робоче місце касира або термінал самообслуговування.
Горизонтальні настільні корпуси називаються mini-desktop, slimline або small form factor (SFF). За обсягом внутрішнього простору їх можна порівняти з міні- або міді-вежами. Це дозволяє розмістити в них потужний процесор, відеокарту класу Hi-End та іншу високопродуктивну "начинку". Конструкція таких "ящиків" зазвичай посилена, що дозволяє ставити зверху монітор та інші пристрої.
Від чого залежить ціна корпусу для ПК?
Окрім розмірів, на вартість кейсу впливають матеріали. Найчастіше зустрічається загартована нержавіюча сталь (SECC) - міцна, довговічна та недорога, але дуже важка. Недорогі види пластику на кшталт полікарбонату виходять легкими та доступними, але досить крихкими. Якщо ви хочете отримати корпус з мінімальною вагою та максимальною міцністю, вам варто вибрати алюмінієву модель. Любителі екзотики також можуть придбати системні блоки з дерева, карбону та магнієвого сплаву.
Корпуси можуть відрізнятись функціональністю. Деякі виробники вже встановлюють усередині контролери підсвічування та системи охолодження. Вам залишається тільки приєднати контакти, щоб керувати ними за допомогою кнопок і рукояток на передній панелі. Серед додаткових функцій також зустрічаються бездротові зарядні пристрої для смартфонів, жалюзі, що регулюються, для вентиляції внутрішніх компонентів та індикатори основних характеристик — частоти процесора, температури відеокарти і так далі.
Ціна залежить від нюансів зовнішнього оформлення. Корпуси з прозорими дверцями із загартованого скла коштують дорожче, але дозволяють продемонструвати потужні деталі та створити свій персональний стиль. Зовнішнє підсвічування може бути представлене довгими LED-стрічками або логотипами, що світяться, в різних частинах кейсу. Ціна часто залежить і від кольору. Так, чорний матовий корпус Black Matte коштуватиме дорожче за глянсовий білий.
На які параметри корпусу системного блоку звернути увагу?
Для користувача найважливіше сумісність корпусу з іншими комплектуючими. При покупці слід придивлятися до таких характеристик:
- Максимальна висота процесорного кулера.
- Гранична довжина відеокарти.
- Кількість слотів для карт розширення.
- Число посадкових майданчиків для вентиляторів та радіаторів рідинного охолодження.
- Довжина гнізда для блоку живлення.
- Кількість точок кріплення жорстких дисків - 3,5-дюймових вінчестерів, 2,5-дюймових накопичувачів і компактних SSD.
- Наявність отворів для кабель-менеджменту, що спрощують встановлення материнської плати.
- Розмір отвору під роз'єми на задній панелі.
- Наявність антенних виходів дозволяє вбудувати бездротові адаптери Wi-Fi та Bluetooth.
Де купити корпус для геймерського, домашнього чи офісного комп'ютера?
Інтернет-магазин CompX пропонує кейси для ПК відомих брендів, зокрема Gamemax, Cooler Master, Cougar та інших. Нашим покупцям доступні вигідні умови доставки товарів по всій території України, включаючи Київ, Львів, Одесу, Харків, Дніпро та інші міста.
Наші клієнти також можуть купити готові збірки ПК або замовити послугу професійного монтажу. Під час роботи фахівці магазину проводять перевірку всіх комплектуючих та виконують додаткові тести. Це дозволяє продовжити гарантію якості до 12 місяців незалежно від типу та вартості заліза