Процесор – найважливіша деталь комп’ютера. Працює у надзвичайно щільному режимі. Якщо вчасно його не охолодити, починає гальмувати роботу та може вийти з ладу, тому неодмінно слід купити кулер до процесора.
У магазині CompX широкий вибір моделей з відкритим та закритим вентилятором.
Яку вибрати систему охолодження процесора?
Складається система охолодження процесора з вентилятора та решітки радіатора. Гаряче повітря потрапляє на решітку радіатора, а потім вентилятор виводить його з корпусу ПК.
Якщо той, що йде у комплекті є малоефективним, його завжди можна замінити. Діє таке правило: якщо ви вирішили вдосконалити існуючу систему, слід відштовхуватися від CPU. Для офісних десктопних комп’ютерів вибирають малопотужний чип, тож і кулер треба простий, в якого продуктивність на початковому рівні або середньому.
Для виконання складніших завдань при роботі з відео- та фотоматеріалами, краще купити кулер для процесора з високою тепловіддачею. Такий же знадобиться, якщо збираєте комп для ігор.
Якщо шукаєте бюджетний варіант, то система з алюмінієвим радіатором – вдалий вибір. Якщо процесор працює з великим навантаженням, краще розглянути інший варіант: оснащений тепловими трубками з міді. Вони гарантують швидкий теплообмін.
На сайті онлайн-магазину CompX представлені моделі у трьох конструкціях:
- класична. Використовується для офісних ПК. Надійні, коштують дешево, але працюють шумно. Для процесора Intel слід замовити модель з круглою площадкою для радіатора. Для AMD – з квадратною;
- Top-Flow. Можна встановлювати на офісні машини та в ігрові ПК. У них достатньо масивний радіатор з вбудованими мідними трубками. Встановлюється на відстані від чипа. Ціни помірні;
- баштова. Найбільш ефективна модель, але коштує недешево. Мідні теплові трубки з’єднують кулер із підставкою. Може бути два вентилятори.
Зверніть увагу на роз’єм. Для процесора слід вибирати з чотирма контактами. У таких працює автоматичний режим регулювання обертів. Система підбере оптимальний варіант у залежності від температури головного чипа.
Важливо також знати, скільки тепла здатна відвести певна конструкція. Це визначає розсіювана потужність. Вона буває в таких діапазонах: до 45 Вт – понад 120 Вт. Для офісних вистачить першої. Для мультимедійних варто вибрати у межах 45 Вт – 65 Вт, для ігрових: 65 ВТ – 80 Вт або 80 Вт – 120 Вт.
Щоб система працювала безперебійно, кулер варто час від часу вичищати.