Світ мікрофонів вельми різноманітний. Але абсолютно універсальних приладів, які підходять на всі варіанти використання, не існує. Пристрої орієнтовані на окремі формати застосування, відрізняються принципами дії, характеристиками.
Купити мікрофон можна для передачі звуку на відстань, аматорського застосування вдома, професійного звукозапису в умовах студії. Але як вибрати та не помилитись? Спершу розберемося, які випускають моделі електроакустичних приладів.
Види та особливості мікрофонної техніки
Мікрофони класифікують за типом елемента, що перетворює хвилі звукового діапазону на змінний струм. Виділяють три основні види акустичних приладів.
- Динамічні. Моделі характеризуються меншою ніж в інших пристроях чутливістю щодо високих частот, звукового тиску, не бояться навантаження. Вони міцні, надійні, мобільні – не потребують додаткового живлення.
- Конденсаторні. Обладнання чутливе до різних нюансів звукових хвиль, дозволяє передати прозорий та м'який звук, найтонші нюанси музичного виконання. На виході досягається звучання максимально наближене до натурального. Для роботи прилади потребують фантомного живлення. Ціна конденсаторних мікрофонів дорожче динамічних екземплярів.
- Стрічкові. Належать до різновиду динамічних мікрофонів. Відрізняються вибагливістю в експлуатації, але дозволяють отримати пом'якшений унікальний звук, досконало передати спектр музичного звучання акустичних інструментів, голосу.
До окремої групи відносять USB-мікрофони. Пристрої оснащують звуковою картою з універсальним інтерфейсом USB. Кращі моделі працюють без додаткових налаштувань, самостійно оцифровують та підсилюють сигнал.
Що треба знати про спрямованість і функціонал мікрофонів
Щоб остаточно визначитися з покупкою і заказати мікрофон, важливо знати про направленість і функціональність пристрою. Спрямованість впливає на якість запису, функціонал забезпечує зручність роботи.
Пристрої мають три основні види направленості:
- кардіоїдну або односпрямовану, яка вловлює звук з фронтальної сторони;
- двосторонню (вісімка) – пристрій знімає звук з фронтальної та тильної сторін;
- всенаправлену чи кругову – мікрофон чутливий до сприйняття звуків з різних напрямків.
Що стосується функціоналу. Це вибір між моделями з провідним та безпровідним підключенням, ручним, петличним або наголовним варіантами тощо.
Практичні поради щодо вибору мікрофонів
При виборі моделі для конкретних потреб враховують:
- призначення пристрою: де і з яким видом обладнання планується використовувати мікрофон;
- тип приладу і принцип роботи;
- діаграму спрямованості;
- чутливість, амплітудно-частотні та акустичні характеристики, рівень шумів;
- функціональність;
- ціну мікрофона.
Для повсякденного побутового використання варто вибирати USB-моделі. Вони прості, зручні в експлуатації, підходять для проведення дистанційного викладання уроків, лекцій, онлай-конференцій. Звичайного USB-мікрофону з односторонньою спрямованістю вистачить для озвучки аудіопрограм, відеоконтенту блогу, стрімів. Вартість мікрофонів демократична і влаштує будь-якого користувача в Україні.
Важливо! Перед покупкою обов'язково ознайомтесь з технічною специфікацією USB-мікрофона. Переконайтеся в тому, що пристрій буде працювати з операційною програмою вашого компа.
Існують моделі USB-мікрофонів також для музикантів. Завдяки сучасним технологіям прилади автоматично понижують рівень шуму, забезпечують максимальний сигнал для запису.
Для концертної діяльності, репортерської практики оптимальний варіант – купити сучасний мікрофон динамічного типу. Виконання наживо припускає неминучі перенавантаження. Вступи на сценічних майданчиках під відкритим небом супроводжується впливом природних факторів. Мікрофони мають конструкції стійкі до підвищеної вологості, температурних коливань, перевантажень.
Серед динамічних пристроїв поширені спеціалізовані інструментальні мікрофони. Вони орієнтовані на роботу з певними музінструментами. Амплітудно-частотні характеристики налаштовані на властивість звучання ударної, духової чи гітарної групи. Враховуйте цей факт при виборі технічного аксесуара.
Для укомплектування студій звукорежисери рекомендують уважно придивитися до моделей конденсаторного типу. Їх перевага – висока чутливість. Відгуки фахівців свідчать, що у записах досягається точний природний звук голосу, музичних інструментів в усьому спектрі частот.
Скільки коштує мікрофон і де знайти якісний пристрій
Спеціалізовані магазини в Києві, Харкові, Дніпрі пропонують безліч варіантів концертних, студійних, комп'ютерних мікрофонних пристроїв. Ціни коливаються і залежать від виробника, типу приладу, його технічних характеристик.
Каталог інтернет-магазину CompX містить якісні мікрофони різного цінового сегмента. Бюджетні прилади за низькими цінами підійдуть для аматорських записів, розваг в караоке. В категорії продукції високого класу – пристрої для професійних студійних звукозаписів.
Виникли сумніви щодо вибору обладнання? Звертайтесь! Кваліфіковані консультанти порадять оптимальні варіанти, враховуючи ваші актуальні потреби.
Замовляйте необхідний прилад на сайті з доставкою в Києві, Харкові, Дніпропетровську, Одесі, Львові та інших містах України.