Найбільш використовуваним аксесуаром вважається комп'ютерна мишка. До вибору маніпулятора потрібно підходити з відповідальністю, щоб надалі він забезпечив хорошу продуктивність та зручність у користуванні.
Самостійно вибрати мишку буває непросто. Тому ми розглянемо основні критерії, щоб допомогти визначитися з вибором найкращої миші для комп'ютера чи ноутбука з відповідним функціоналом.
В цілому, всі мишки однаково підходять як для ПК, так і для ноутбука, основна відмінність у тому, що для ноутбуків підбирають менш габаритну периферію і, як правило, бездротове підключення.
Основні типи інтерфейсів з'єднання
- Провідні. Найбільш поширені миші із USB-кабелем. Універсальний та сучасний USB-порт швидко реагує на рухи користувача. Для провідних мишок рекомендуємо придбати тримач кабелю, цей аксесуар фіксує провід і не дає заплутатися в ньому.
- Бездротові. Мишки не мають зайвих проводів, які можуть заважати, вони компактніші й зручніші в роботі за ноутбуком. З ними легше подорожувати, працювати в офісі та користуватися вдома, комфортно, не встаючи з ліжка, дистанційно керувати ноутбуком. Один нюанс, є можливість витратити весь заряд батареї в самий невідповідний момент. У бездротових мишках запізнення реагування курсора становить приблизно 8 мс. Тому любителі відеоігор віддають перевагу провідним моделям.
- Портативні. Проста бездротова портативна миша, характеризується зменшеними розмірами, їх часто вибирають як аксесуар для ноутбука. Підключаються зазвичай через bluetooth або радіоінтерфейс.
- Геймерські. Коштують набагато дорожче, ніж інші моделі. Вони більш професійні, мають безліч програмованих кнопок високу роздільну здатність, регульовану вагу та складний, цікавий дизайн.
Методи підключення мишок до комп’ютера
Комп'ютерна миша підключається до ПК у різний спосіб.
- Найбільш популярним варіантом вважається USB-провід. Надійний порт, який забезпечує стабільну роботу та стійкий до електромагнітних перешкод. Функціонує при підключенні до комп'ютера, не потребує додаткових джерел живлення.
- Наступний тип підключення – Bluetooth. Таке приєднання не займає зайвих портів на комп'ютері, мишка може працювати у радіусі десяти метрів.
- Радіоінтерфейс - має високий поріг чуйності, приймач займатиме один USB-порт на комп'ютері. Відстань дії, як і в Bluetooth, досягає десяти метрів.
- Деякі пристрої поєднують одночасно кілька варіантів підключення: USB та Bluetooth/Радіоінтерфейс.
Типи сенсора
Перед тим як купити мишку для ПК, зверніть увагу на принцип роботи девайса.
За типом сенсора вони поділяються на 3 види:
- Лазерні. У мишку встановлюється напівпровідниковий лазер за допомогою якого він моніторить рухи, має високу точність і роздільну здатність (DPI). Працює на поверхнях будь-якого типу, включаючи скло.
- Оптичний детектор. Поширені моделі, в яких використовується світлодіод, забезпечує дуже хорошу точність руху курсора. Можна застосовувати на плоских та не прозорих поверхнях.
- Миші з сенсорним керуванням. Гібридні моделі з високою тактильністю та пониженим шумом роботи, відчувають жести користувача. Можна створювати складні проєктні креслення із великою кількістю деталей. Працюють на будь-яких видах поверхонь.
Наш інтернет-магазин compx.com.ua представляє безмежний асортимент мишок для комп'ютера з різною ергономічністю, кількістю кнопок, дизайном.
Кількість кнопок
Класичні, недорогі комп'ютерні мишки складаються з трьох кнопок (де колесо прокручування працює як 3-я кнопка). Загалом, зручні моделі для роботи з документами та таблицями.
Призначення додаткових клавіш залежить від задуму конструктора.
Кнопки використовують для:
- налаштувань гучності;
- створення нових веб-сторінок, переходів вперед/назад, відкриття закладок;
- використання макросів;
- вертикальної та горизонтальної прокрутки;
- подвійного клацання;
- зміна налаштувань в іграх;
- регулювання роздільної здатності сенсора DPI;
- швидкого доступу до професійних дій у 3D-додатках;
- запуск спеціальних пропозицій.
Якщо будь-яка функція не влаштовує, можна перепрограмувати її в налаштуваннях комп'ютера.
Ергономічність маніпуляторів
Якщо у вас тривала робота за комп'ютером, то стандартна миша не підійде через звичайну, круглу форму рука буде швидко втомлюватись.
Ергономічні та асиметричні типи мишок – зручні корпуси з анатомічною формою, будуть правильно утримувати руку та пальці.
Перший тип виконаний з урахуванням особливостей двох рук, що досить точно повторює внутрішню поверхню долоні кисті. Асиметричний тип поєднує у собі риси класичного та ергономічного типів, має виступаючу частину з боку великого пальця, найчастіше розрахований на правшів.
Розширення мишок
Роздільна здатність оптичного сенсора вимірюється в пікселях на квадратний дюйм (dpi). Простими словами, чим вище показник DPI, тим швидше курсор пересуватиметься екраном. Якщо ви граєте у відеоігри або працюєте графічним дизайнером, краще брати моделі з роздільною здатністю понад 1000 DPI.
Щоб краще розуміти, яке DPI потрібно, наведемо розбір:
- Для офісних робіт та повсякденного використання підійде миша з роздільною здатністю до 1000 DPI;
- Маніпулятори з роздільною здатністю понад 2000 DPI розраховані для професійних робіт із графічними матеріалами.
Де купити мишку для ПК?
На сайті інтернет-магазину compx.com.ua представлені пристрої різних цінових сегментів як прості, недорогі комп'ютерні миші, комплекти, так і професійні геймерські моделі.
Щоб замовити товар у CompX, достатньо оформити заявку на сайті або зв'язатися з консультантом у режимі on-line. Ми здійснюємо доставку по всій території України. Самостійно забрати товар можна у Києві, Львові, Одесі, Харкові та Дніпрі.