Київ, провулок Херсонський 1В
м. Київ, вул. Васильківська, 6
м. Львів, вул. Газова, 26. Офiс 102
м. Одеса, вул. Пушкінська, 23
м. Харків, просп. Науки, 23
м. Дніпро, просп. Лесі Українки, 16Б
м. Чернівці, просп. Назалежності, 52А
м. Івано-Франківськ, вул. Бельведерська, 40
м. Полтава, вул. Європейська, 6
Пн-Пт: 10:00-20:00
Сб-Нд: 11:00-18:00
Конфігуратор ПК - віртуальний інструмент, що дозволяє зібрати свій ідеальний ПК за лічені хвилини. Користуватися ним максимально просто – ви вибираєте оптимальні компоненти, орієнтуючись на бажану продуктивність та свій бюджет.
Збірка комплектуючих ПК онлайн на сайті CompX - зручне інтерактивне рішення. У вас перед очима є всі основні елементи комп'ютера. Ви можете вибрати тільки ті комплектуючі, які працюватимуть з іншими деталями - перевірка сумісності виконується автоматично.
Конструктор комп'ютерів онлайн доступний будь-яким користувачам, зокрема новачкам, які збирають свій перший ПК. Якщо ж ви хочете дізнатися більше про всі доступні комплектуючі, принципи їх взаємодії та актуальні акції на залізо, просто зв'яжіться зі спеціалістами CompX. Вони дадуть відповідь на всі ваші запитання і допоможуть з підбором компонентів.
Цікаво? Тоді розповідаємо про конфігуратор ПК онлайн докладніше, розглядаючи кожен вид комплектуючих окремо. Поїхали!
Щоб вибрати комп'ютер за характеристиками, не обов'язково бути експертом. Розібратися в модельному ряді комплектуючих нескладно, і ми продемонструємо вам це лише за кілька хвилин.
Мозок та серце комп'ютера, який відповідає за “життєдіяльність” машини, виробляючи мільярди обчислень за секунди. До його основних характеристик належать:
тактова частота – безпосередньо швидкість роботи. Чим вона вища, тим менше часу буде забирати виконання завдання;
число ядер - визначає кількість одночасно запущених процесів. Врахуйте, що сучасні програми та ігри розраховані на роботу в багатозадачному режимі - чотири ядра сьогодні вважаються розумним мінімумом для комфортного використання стаціонарного ПК;
число потоків — завдяки технології віртуалізації ядра деяких процесорів можуть виконувати завдання на одне ядро. Це не так продуктивно, як додаткове ядро, але все ж таки краще, ніж нічого.
Сьогодні на ринку процесорів безроздільно панують компанії Intel та AMD. Але Apple зі своїми інноваційними чіпами вже встигла зайняти свій сегмент ринку. А з чуток незабаром до цих технологічних гігантів приєднається і Nvidia.
Своєрідне шасі комп'ютера, що забезпечує зв'язок усіх електронних компонентів. До речі, до неї фізично кріпиться більшість деталей, включаючи той самий процесор. Материнська плата впливає як на ключові характеристики ПК, так і можливості його кастомізації. Її основними параметрами вважаються:
тип чіпсету (головного набору мікросхем) - визначає сумісність із конкретними процесорами;
кількість внутрішніх та зовнішніх роз'ємів – перші використовуються для підключення комп'ютерного заліза, а другі для периферії;
форм-фактор - повинен відповідати розміру корпусу та типу кріплень у ньому;
потужність живлення (VRM) – показує максимальну електричну потужність процесора. Якщо центральний чіп "голодуватиме", він не зможе розкрити свій потенціал або просто не запуститься.
Короткочасна пам'ять комп'ютера, в якій зберігається вся інформація, що зараз обробляється. Додатки та ігри мають власні вимоги до цього компоненту, і сьогодні вони досить високі. Щоб правильно зібрати ПК онлайн, зверніть увагу на такі характеристики:
тип (покоління). Найпоширеніший варіант сьогодні – DDR4. Ця пам'ять поєднує високу швидкість із доступною ціною. Але її вже починає витісняти з ринку ще швидша DDR5. А серед вживаних комплектуючих можна знайти вже не таку свіжу, але все ще актуальну DDR3;
об`єм. Найважливіша для комп'ютерних програм характеристика. Якщо програма не зможе завантажити в буфер всю необхідну інформацію, вона відключиться або працюватиме зі збоями. Розумний мінімум на сьогодні – 8 ГБ, оптимум для роботи та розваг – 16 ГБ, для активного геймінгу – 32 ГБ;
частота – швидкість обробки інформації. Важлива при високих навантаженнях, наприклад, у сучасних іграх або рендеринг відео. Норма для DDR4 – від 2133 МГц, для DDR5 – 4800 МГц. Чим вище – тим краще.
Довгострокова пам'ять комп'ютера, яку також називають жорстким диском. Тут все просто - щоб визначитися з її обсягом, просто подумайте, що ви зберігатимете на ПК. Врахуйте, що сучасна гра в середньому займає 20-25 ГБ, додаток для роботи - 1-5 ГБ, а одна година відео з роздільною здатністю 4K - 40-50 ГБ.
Правильний підбір комплектуючих для збирання ПК залежить ще й від типу накопичувача. Вам доступні дві категорії таких комплектуючих:
магнітні вінчестери (HDD) - порівняно повільні та галасливі, але об'ємні та доступні. Поки що вони лідирують на користь купівлі кожного додаткового терабайта;
твердотільні накопичувачі (SSD) - неймовірно швидкі, тихі та стійкі до зовнішніх впливів. Вони дорожчі, але працювати з ними комфортніше — запуск операційної системи, ігор та програм прискорюється у кілька разів.
Графічний прискорювач, який відповідає за обробку складної картинки, наприклад, у тривимірних іграх або додатках для 3D-візуалізації. Важливо розуміти, що якщо ви збираєте ПК для роботи з документами, вам буде достатньо чіпа, інтегрованого в процесор, обов'язково уточніть його наявність перед початком складання! А ось ігровий комп'ютер складно уявити собі без дискретної відеокарти.
Як і у випадку з процесорами, у світі всього два великих виробника графічних прискорювачів - це Nvidia і все та ж AMD. Вони пропонують кілька лінійок відеокарт, які можна порівняти один з одним за характеристиками:
топові моделі - Nvidia GeForce RTX 4000 та AMD Radeon RX 7000;
минуле покоління, яке все ще добре показує себе в сучасних іграх - Nvidia GeForce RTX 3000 і AMD Radeon RX 6000;
бюджетний варіант, що дозволяє вибирати відмінні від мінімальних налаштування графіки - Nvidia GeForce RTX 2000 та AMD Radeon RX 5000;
найдоступніші моделі, які найчастіше зустрічаються серед б/у комплектуючих - Nvidia GeForce GTX 1600 і AMD Radeon RX 500.
Бажаєте детальніше розібратися у характеристиках відеокарт? Без проблем, варто звернути увагу на наступні параметри:
число ядер графічного адаптера – ключовий показник продуктивності;
тактова частота в нормальному режимі та при розгоні - швидкість виконання особливо складних завдань на кшталт рендерингу високополігональних моделей;
обсяг відеопам'яті — кількість текстур та моделей, які одночасно може обробляти та відображати на екрані пристрій;
пропускна спроможність шини - множник, який збільшує швидкодію карти.
Вузол, який розподіляє електроенергію між рештою комплектуючих. Його підбирають за потужністю — достатньо підсумувати споживання заліза і додати запас у 10–20%. Але наш онлайн-конфігуратор ПК з перевіркою сумісності покаже лише ті блоки живлення, які відповідають вибраним вами компонентам – все дуже просто і комфортно.
Зовнішня оболонка, яка виконує одразу три функції:
монтажну - надає кріплення для комплектуючих;
захисну - не допускає потрапляння сторонніх предметів, вологи та пилу всередину;
естетичну - прикрашає приміщення та привертає увагу присутніх у ньому.
При виборі корпусу зверніть увагу на його форм-фактор. У ньому має бути достатньо місця для встановлення всіх комплектуючих. Обов'язково уточніть такі характеристики, як:
довжина відсіку для відеокарти;
максимальна висота процесорного кулера;
допустима довжина блоку живлення;
число 2,5- та 3,5-дюймових слотів для накопичувачів інформації;
число посадкових місць під вентилятори та рідинне охолодження.
І, звичайно, не забувайте про естетику. Ваш комп'ютер – не просто робоча машина, а ваш друг, ваш помічник та предмет вашої гордості. Покажіть усім, наскільки крутим може бути!
Малює картинку перед очима. Вибираючи його, подбайте не лише про якість зображення, а й про свій комфорт. А щоб збирач комп'ютерів онлайн запропонував вам ідеальну модель, зверніть увагу на такі характеристики:
діагональ екрану – фізичний розмір зображення. Чим більша ця цифра, тим далі ви можете сидіти від дисплея;
розділна здатність. Full HD буде достатньо для роботи в офісі. Оптимум для ігор та фільмів – Quad HD 2K, а ідеал (за умови, що його потягне ваша відеокарта) – Ultra HD 4K;
тип матриці. Найпопулярніший варіант сьогодні – IPS. Ця технологія поєднує високу динаміку, природні кольори та широкі кути огляду. VA випереджає її за глибиною кольору, але відстає за якістю передачі швидких рухів. OLED дорожчий за інші матриці, але показує виключно чисті фарби - у тому числі справжній чорний колір;
частота оновлення — що вище ця цифра, то плавнішою буде анімація швидких рухів.
Конфігуратор ПК із цінами також покаже спосіб підключення монітора. Не забувайте, що його роз'єм повинен відповідати типу виходу на відеокарті.
Клавіатура та миша – основні органи управління комп'ютером. В основному їх обирають за ергономікою, тобто зручністю. Але для геймерських моделей також будуть важливими такі характеристики:
наявність додаткових кнопок;
частота опитування (час реакції);
роздільна здатність сенсора миші (чутливість курсору).
Калькулятор комплектуючих ПК також дозволяє придивитися до цін інших корисних пристроїв. Це можуть бути мікрофон та веб-камера, джойстики та інші ігрові контролери.
Скориставшись конфігуратором на сайті CompX, ви можете зібрати свій системний блок за кілька хвилин. Цього часу вам вистачить, щоб розглянути кілька конфігурацій, порівнявши їх за цінами та продуктивністю. Конфігуратор показує лише сумісні комплектуючі, крім помилок. Але якщо у вас все ж таки залишаються сумніви, не переживайте — кожне замовлення обробляється фахівцями магазину, які оцінюють його з експертної точки зору.
Конфігуратор CompX — один із найпростіших та найзручніших способів зібрати комп'ютер в Україні. Ми налаштуємо вашу машину та обов'язково протестуємо її можливості перед відправкою. Готовий комп'ютер доставляється в будь-яке місто України — у найближчий шоурум CompX або у відділення транспортної компанії. Замовлення можна буде сплатити готівкою, банківською карткою, безготівковим розрахунком або криптою (BINANCE PAY).